ארגו מנגישה את תהליכי שירות הלקוחות בארגון גם לאנשים עם מוגבלות

ארגו מיישמת מזה 30 שנה את יכולותיה ונסיונה המקצועי העשיר בתחומי הנדסת תעשיה וניהול, ארגון ושיטות וארגונומיה, לתכנון ושיפור תהליכי עבודה ותהליכי שירות לקוחות. לכן אך טבעי הוא שהוספנו לסל השירותים שלנו גם את תחום הנגישות - התאמת תהליכי השירות בארגון לאנשים עם מוגבלות.


בישראל כמיליון וחצי בני אדם עם מוגבלות. אם ניקח בחשבון את בני המשפחה הקרובים וסתם אזרחים בעלי מודעות מפותחת לנושא שמספרם הולך וגדל - אנו מגיעים למיליוני לקוחות פוטנציאליים. בשנים האחרונות מתחולל במדינות המתקדמות בעולם ובישראל תהליך ציבורי ורגולטורי, של שינוי תפיסה והכרה בזכותם של בני אדם עם מוגבלות לשוויוניות מלאה.


אדם עם מוגבלות זכאי בדין ליהנות מכל סוגי השירותים המסופקים ע"י המגזר הציבורי והפרטי לכל אדם, באופן שוויוני ולא כ"טובה" או חסד הנעשה עמו. המוגבלות אינה "בעיה פרטית שלו", ומחובתה של החברה להעמיד את ההתאמות הנדרשות על מנת שלמרות מוגבלותו יוכל האדם להשתלב וליהנות מהשירותים המוצעים באופן שוויוני ככל האפשר.


כדי לממש זאת דורש היום הרגולטור מנותני השירותים לבצע, התאמות אלה, כך שאדם עם מוגבלות יהיה מסוגל ליהנות מהשירות הספציפי. זה נכון לבית הקפה, לתחבורה הציבורית, לאולם האירועים, למוסד החינוכי, לשירות הממשלתי, לרשות המקומית, לשירותי הבריאות, לשירותי הבנקאות, הביטוח, למרכול, לאתר הקרן הקיימת, למרכז הקניות, ו...לבית העלמין.

כאשר ארגון מיישם את דרישות החוק בנושא הנגישות לאנשים עם מוגבלות, אך עושה רק את המינימום הנדרש כדי לצאת ידי חובה - פעמים רבות נוצרות אצל הלקוח עם המוגבלות והקרובים אליו תחושות של תסכול, אי שביעות רצון ואף השפלה.


אנו מציעים ללקוחותינו גם דרך אחרת. כדאי לארגון המספק שירותים להכיר בפלח השוק המשמעותי של בני אדם עם מוגבלות, קרוביהם וידידיהם כסקטור בעל כושר קניה ניכר. לבני אדם אלה יש מודעות עצמית הולכת וגוברת לזכויותיהם הלגיטימיות. בעידן הרשתות החברתיות הם לומדים מהר מאוד לרכוש שירותים ולבצע קניות במקומות בהם באמת מכבדים אותם. לפיכך, כדאי לארגון לבצע את ההתאמות הנדרשות לאנשים עם מוגבלות לשביעות רצונם, ועל מנת להפתיע אותם, בניגוד לגישת "המינימום הנדרש".


בנוסף לכך יש לזכור, כי התאמות הנעשות במטרה לענות לצרכיהם של בני אדם עם מוגבלות - משפרות מאוד את רמת השירות גם ללקוחות רבים אחרים שאינם מוגדרים כבעלי מוגבלות, לדוגמא:


  1. אזורי המתנה עם תכנון פונקציונלי משופר וריהוט ארגונומי נוח.
  2. טפסים המנוסחים בשפה פשוטה, ומעוצבים כך שגם אדם בגיל העמידה מסוגל לקרוא.
  3. מתן הנחיות מורכבות בשפה פשוטה ובכתב ולא רק בעל פה, במהירות ובחוסר סבלנות.
  4. ריכוז מידע החיוני ללקוח לצורך השלמת המכירה באופן פשוט, קריא, בכתב ובע"פ.
  5. ריכוז סוגי שירות שונים בעמדה אחת למתן מענה מלא ומהיר לצרכי הלקוח.
  6. ביטול הצורך לנייד את הלקוח לתחנות שונות על מנת להשלים את תהליך השירות.
  7. שילוט הדרכה ושילוט הכוונה והתמצאות מאיר עיניים, קריא וממוקם במקום הנכון.
  8. שילוט הדרכה
  9. תפריט באותיות גדולות ובשפה פשוטה 

ועוד דוגמאות רבות נוספות.

כדי לממש את היתרונות הנ"ל - כדאי לכם להיעזר ביועצים של ארגו, אנשי מקצוע המשלבים הסמכה כ"מורשה נגישות השרות" בידע מקצועי ונסיון עשיר בתחומי ארגון ושיטות, תהליכי עבודה, ממשקים, רמת שירות,  מדדים ויעדים, תקינת כוח אדם, ייעול, התייעלות ושיפור האפקטיביות העסקית, הניהולית והתפעולית. 


את התמורה תקבלו בשיפור משמעותי במדדי הביצוע החשובים: קיצור זמנים, פישוט תהליכים, הקטנת שיעור טעויות, הגדלת מכירות, שיפור שביעות רצון לקוחות, הקטנת נטישת לקוחות ושיפור תדמיתי בעיני לקוחותיכם ועובדיכם. הארגון שלכם ישדר ללקוחות ולעובדים מסר של כבוד, מקצועיות ורמת שירות גבוהה.

​