שיטות מובילות ויעילות לגיוס עובדים

​גיוס עובדים מוכשרים וטובים שיכולים להתאים לתרבות הארגון ולתרום לעשייה בו, אינו דבר פשוט. האתגר ממשיך לאחר הגיוס בתהליך קליטת העובד ושימורו בחברה לאורך שנים.

על מנת לייעל ולמקסם את תוצאות תהליכי הגיוס, חברות מיישמות שיטות ומודלים שונים שמייצרים עבורן תוצאות מיטביות, מאפשרות להן להגיע לכישרונות, לגייסם ולשמר אותם בחברה.

חברות משקיעות בטיפוח קשרים עם מכללות ואוניברסיטאות לצורך גיוס בוגרים, בסריקה אינטנסיבית של הרשתות החברתיות, בהד האנטרים, בהכשרות ופיתוח מנהלי הגיוס שלהן ובשיטות שמוכיחות את עצמן בהתמדה כגון תכנית 'חבר מביא חבר' לגיוס עובדים.

רתם ירקוני, מנהלת משאבי אנוש בחברת ERGO, אומרת: "אנו ב- ERGO Consulting Group משלבים בתהליך הגיוס ראיונות אישיים וסימולציה מקצועית".

רתם ירקוני. יחצ
​רתם ירקוני. צילום: יח"צ

"בראיונות אנחנו מנסים להכיר לא רק את קורות החיים של העובד, אלא גם את כישוריו המקצועיים ותכונות האופי אשר יסייעו לו בביצוע תפקידו ויאפשרו לו להשתלב בצורה מיטבית בצוות. הסימולציה המקצועית מאפשרת לעובד, מצד אחד, להתנסות בתפקיד אליו הוא מיועד ומצד שני, מאפשרת לצוות המקצועי לבחון את תפקודו בסיטואציה מקצועית.​

לאורך השנים מצאנו שהשילוב בין שתי השיטות מאפשר לנו להכיר את המועמד בצורה הוליסטית יותר ומאפשר למועמד להציג בצורה מלאה יותר את כישוריו והפוטנציאל שלו בתפקיד".

אילו אנשים אתם מחפשים בעיקר?

"אנחנו תמיד מחפשים אנשים טובים, בעלי תשוקה ללמוד ולייעל ארגונים ותהליכים להשתלבות בצוות הייעוץ שלנו. כיום, פתוחות אצלנו 2 משרות בצוות הייעוץ, אשר משלבות עבודת צוות ועבודה מול לקוחות בדרגים שונים במגוון פרויקטים בתחום האסטרטגיה, שיפור אפקטיביות בתפעול ושירות ואנאליזה: אחת לבוגר הנדסת תעשיה וניהול בעל ניסיון של עד שנתיים, והשנייה לסטודנט בשנה ד' להנדסת תעשיה וניהול".

להמשך הכתבה לחץ כאן​